Kenwood DPX-5000BT

• Výkon RMS: 4x 22 W 4 Ohmy
  • Podpora hudobných formátov: MP3/WMA/AAC/FLAC

Čelný USB vstup

Čelný AUX-in vstup

Vstavaný Bluetooth modul pre handsfree a audiostreaming 3 páry RCA - 4 V - predný/zadný/subwoofer

Priame ovládánie subwooferu 13 pásmový EQ

Vstavaná horná a dolná pásmová prepusť HPF a LPF

RGB variabilné podsvietenie tlačítok a displeja

LCD displej - 13 znakov, 1.5 riadka

Podpora Android a iPhone

Možnost prikúpenia dialkového ovladača KCA-RC406

Podpora OEM ovládánia na volante

Velikosť tela autorádia: 182x111x157 mm

• , zakúpené v Andrea Shop

• Funguje perfektne

• Fajn ovladanie, vela funkcii. Vela efektov. Vela vystupov. Pekny dizajn až na to leskle spracovanie. Intuitivne ovladanie.
    • Obrovsky šum zapojene repro na priamo bez zosilňovačov.
    • Rušenie pri vyhľadávaní bluetooth zariadenia - napr. nemáte pri sebe mobil a rádio ho nenájde v zhruba 7s intervaloch vysoký tón v reproduktoroch počuteľný pri nomrálnej hlasitosti hudby.
    • Niekedy nenabehne vôbec - potrebný reštart kľúča (VW- von kľuč znova naštartovať)
    • Niekedy sa dokonca zasekne a nenačíta vôbec USB a nereaguje. (odskúšané rôzne USB a súborové systémy - nezáleží na množstve súborov)
    • Otravné hlasné zvonenie pri bluetooth vyzváňaní telefónu.

Neodporúčam. Priveľa peňazí za tak neodladený slabý produkt. Všetko by bolo dobre nebyť takých do oči bijúcich nedostatkov.
    Jediná silná stránka tohto rádia je jeho výzor. Kvalita zvuku je na túto cenu viac než nedostačujúca (signal/noise ratio). Neskúšal som ako šumí pripojené čisto na externé zosilňovače.

• RDS, AUX, USB, NFC, ...
    • Podsvietenie multicolor
    • Dizajn a rozmiestnenie tlačidiel
    • Telefonovanie cez Handsfree
    • Použité (lesklé) materiály
    • Občasné "pípanie" v mojom prípade keď hľadá Bluetooth zariadenie
    • Horšia viditeľnosť niektorých farieb podsvietenia displeja za slnečného dňa (nap. červená)
    • možno čiastočne cena - ja som ho kúpil v Ahifi.cz a stálo ma cca 148€, ale neľutujem

V celku výborné rádio ktoré ma zaujalo či už dizajnom a rozmiestnením tlačidiel a konektorov ale aj kvalitou zvuku.
    Má prehľadný displej na ktorom sa zobrazujú aj informácie o staniciach, názov skladby, názov rádia... = (RDS)
    Rádio má všetky vstupy ktoré som vyžadoval, hlavne USB ale ako bonus poteší aj že má CD mechaniku, i keď ju už moc nevyužívam a do niektorých rádií ju už prestali dávať
    Farbu posvietenia či už displeja alebo tlačidiel si nastavíte podľa seba, napr, si to zladíte s posvietením palubnej dosky. Má aj funkciu obmieňania farieb takže po zvolení určitých farieb sa vám budú postupne meniť.
    Tiež ma potešila funkcia HandsFree, kde po zapojení mikrofónu a spárovaním telefónu cez BT si môžete veselo telefonovať cez rádio, na rádiu si prejdete kontakty takže nemusíte vyťahovať ani mobil z vrecka.
    Kvalita mikrofónu je nadpriemerná, zatiaľ sa mi nik nesťažoval že by bol hovor nejako prerušovaný alebo šumel, pravdu povediac väčšinou ani nikto nevie že telefonujem cez autorádio :D

Jediné čo sa mi nepodarilo nastaviť, je to aby sa rádio po vytiahnutí kľúču zo zapaľovania samo vyplo, ale to nebude asi chyba autorádia ale mojej zručnosti :D , nevadí, nechal som to tak a už som si na to aj zvykol, má to aj výhodu- môžem si zobrať kľúče zo sebou a nechať pasažierom zapnuté rádio keď si potrebujem niekde odbehnúť :D